Jak inteligentne miasta wdrażają technologię Blockchain?
Na spotkaniu Blockchain Alliance miałem przyjemność opowiedzieć o tym jak ekosystem aplikacji zdecentralizowanych może wykorzystać smart city do rozwoju nowej generacji aplikacji dla mieszkańców miast.
2019-02-20, 09:40

Inspirujące spotkanie w superbezpiecznej serwerowni Beyond.pl w Poznaniu z współtwórcami i koordynatorami środowiska pasjonatów Blockchain jest milowym krokiem w zapewnieniu gładkiego osadzenia ekosystemu technologii Blockchain w modelu polskiego smart city.

Nagranie z prelekcji Smart Cities Polska: https://www.youtube.com/watch?v=mIEMwaJJBd4



Doświadczenia wyciągnięte z zeszłorocznych wyborów samorządowych w kraju pozwoliły mi bardziej kompleksowo pomyśleć o włączeniu sektora innowacji w rozwój kraju. Widzę wyraźnie, że jest już miejsce na nowy ekosystemowy projekt neOS, który będzie stwarzał przestrzeń dla innnowatorów i umożliwiał im rozprzestrzenianie ich autorskich technologii i pomysłów do wielu miast. 

Dzięki współpracy z międzynarodowymi ośrodkami rozwoju technologii m.in. w Waszyngtonie, Dubaju i Pekinie oraz sieci kontaktów bezpośrednich ze społecznościami Smart City i Blockchain możemy umożliwić polskim innowatorom dostęp do najprężniejszych środowisk i zasobów kapitałowych na świecie.

Logo City2

neOS polega na zainspirowaniu i skoordynowaniu działań integracyjnych ośrodków naukowych, badawczych, kadr uniwersyteckich, parków technologicznych, biznesu oraz edukacji w stworzeniu i wdrożeniu na terenie Polski nowego systemu operacyjnego dla miast i wsi, którego integralną częścią jest m.in.: infrastruktura informatyczna, nowe urządzenia dostępowe, nowe środki rozliczeniowe, a także nowe środki i sposoby komunikacji.

Mateusz Jarosiewicz – urodzony we Wrocławiu, studiował m.in. Psychologię w Biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadził własną sieć komputerową, firmę szkoleniową i pierwsze biuro dla coworkingu w Polsce dla startupów i cyfrowych nomadów.

Dołączył do think tanku i Centrum Rozwoju Innowacji Strategicznych Instytutu Północnego, gdzie jako wizjoner pracował nad alternatywnym systemem operacyjnym dla miasta: City2.0neOS, lobbingiem obywatelskim oraz projektem polskich kolei próżniowych: Vacurail. Przeprowadził wiele eksperymentalnych projektów dotyczących rozwoju nowych technologii i odbudowy sieci społecznej (FutuCard, Future City) 
Twórca think-tanku Smart Cities Polska i neOS. Prelegent konferencji polskich i międzynarodowych dot. smart city i edukacji. Współwydawca europejskiego magazynu City:One poświęconego technologiom dla miast.

W swoich wystąpieniach i działalności przedstawię jaką rolę w rozwoju gospodarczym, społecznym i w polityce odgrywają nowe platformy technologiczne. Udowadnia że poza władzą finansową oraz medialną korporacje posiadają także władzę informacyjną, której emanacją jest niespotykany wpływ na kulturę, postawy społeczne i politykę państwa.  Udowodnia także, że sfera informatyczna jest już od wielu lat poza kontrolą i analizą rządu, państwa i suwerena.

Przedstawia od 7 lat propozycje organizacji w celu odzyskania suwerenności w sferze informacyjnej oraz projekt procesu powstania nowego systemu dla państwa. Pokazuje jak wpisują się one w krajobraz podobnych działań podejmowanych w innych miejscach na świecie zarówno przez innowacyjne rządy jak i oddolne grupy obywatelskie.

Przekonuje, że  budowa ruchu politycznego na bazie społeczności osób tworzących i używających nowych narzędzi IT ma największy potencjał powodzenia jeśli chodzi o uzyskanie decydujących wpływów politycznych na Państwo Polskie, odbudowę sieci społecznej oraz zachowanie dalekosiężnej suwerenności i potęgi.


Więcej: https://niss.org.pl/projekty-organizacji-patriotycznych-ruch-neos/

KONTAKT / AUTOR
Mateusz Jarosiewicz
CTO
Smart Cities Polska
514575891
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.