Młodzi wejdą na rynek pracy grając w gry?
Fabularna gra miejska Future City pozwoliła uczniom szkół zdobyć pierwsze praktyczne doświadczenia zawodowe. Udoskonalili oni swoje umiejętności i zmierzyli się z wyzwaniami przedstawianymi w formie fabularnej opowieści. Przechodząc do coraz wyższych poziomów zbliżali się do przywrócenia w mieście kreatywności oraz pomogli lokalnym organizacjom i firmom. Za wykonane zadania otrzymywali odznaki i ceretyfikaty potwierdzające rozwój oraz wirtualną walutę wymienialną na nagrody.
2019-05-09, 10:27

Innowacja Społeczna zgłoszona przez Kapitał Kariery  "Doradcy Przyszłóści" i testowana w ramach grantu udzielonego przez Inkubator Innowacji „CZAS nas STAŻ – granty dla innowatorów społecznych" została nominowana przez Kapitułę Innowacji, jako rozwiązanie rekomendowane spośród 32 innowacji testowanych w projekcie do upowszechniania i wdrożeń na terenie Polski.


W rolę mentorów Future City wcielili się nominowani do listy "30 Kreatywnych Wrocławian"


"Metody nauczania jak i doradztwa, a także organizacji muszą ulec zmianie, jeśli chcemy by młodzi ludzie byli dobrze przygotowani do wejścia na współczesny rynek pracy. Dziś tylko profilowana indywidualnie edukacja i poradnictwo zawodowe może zapewnić życiowy sukces." Mateusz Jarosiewicz - kierownik projektu i specjalista ds. smart city

Zespoły projektowe składały się z programistów, designerów i "szefów"

"Inwestujemy od dawna w zaawansowane technologicznie projekty, które będą wykorzystywały także sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do tego, by zdiagnozowane kompetencje móc bardzo adekwatnie dopasować do potrzeb rynku i kierować naszych klientów na właściwe miejsce. Nasza platforma diagnostyczno- analityczna on-line rozwija się nieustannie od 7 lat i zyskuje wciąż nowe funkcjonalości.  Ważne jest, żeby być na bieżąco z tymi pracami i tym, jak mogą one wspomagać nas i naszych klientów. " dr. Henryk Jarosiewicz - ekspert ds. analizy kompetencjii zawodowych Kapitału Kariery


Warsztaty z pierwszej rozmowy rekrutacyjnej przeprowadził zespół "The Hidden Heroes".

"Analiza trendów wykonana przez Instytut for the Future przedstawia rolę sztucznej inteligencji w rozwoju edukacji i rynku pracę. Nasze polsko-szwajcarskie rozwiązania bazujące m.in. na testach obrazkowych pozwalają na najłębsze i najdokładniejsze rozpoznawania preferencji i potrzeb życiowych i zawodowych w stosunku do innych metod. " Anita Siemińska - doradca całożyciowej kariery metodą narracyjną i obrazkową.


Diagnoza kompetencji poprzez gry staje się coraz bardziej powszechna wśród specjalistów kariery w Polsce

Na początku czerwca odbędzie się we Wrocławiu specjalne seminarium dla specjalistów związanych z rynkiem pracy (samorządowców, dyrektorów szkół i placówek edukacynych, firm HR) połączone z przedstawieniem instrukcji wdrożenia nowego modelu wchodzenia na rynek pracy.

Zapisy: sekretariat@charakterologia.pl

Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.