Projekt neOS
Witamy w biurze prasowym projektu neOS
facebook
Moja historia
2018-11-28, 18:05
facebook
Drodzy Koledzy,
Jak radzicie sobie ze świadomością tego, że sytuacja wokół nas jest taka jak jest? Tj., że w świadomości medialnej istnieje tylko narracja USA i propaganda (nic o SCO, BRICS). We władzach i polityce większości krajów nie ma praktycznie polityków niezależnych od finansjery i służb (a jest taki choć jeden?), a wszystkie działania rządu i państw są podejmowane w interesie władzy mamony, a nie obywatela?
Wiem, że to brzmi trochę jak wstęp do agitacji lub jakiejś teorii o globalnym spisku, ale jeśli biorę się już za jakiś temat, to staram się go poznać w stopniu ponadprzeciętnym. I tak każdy z tych punktów łatwo jest uargumentować, a analizując rzeczywistość od strony polityki nie sposób nie skonstatować tego poznania taką diagnozą. Nawet przeprowadziłem taką dość dokładną i zmapowałem konkretne połączenia i przykłady z perspektywy Polski jak to działa: https://medium.com/@MJarosiewicz/b%C5%82%C4%85d-systemu-bff74a64220d)
Zasadniczo można jeszcze patrzyć na to wszystko z punktu widzenia konfliktu "konserwosów" z "proggsami" (słownictwo A. Sikora: http://progg.eu/) i psychologicznie uwarunkowanej większej lub mniejszej otwartości na nowości (J. Peterson). Jednak podłoże religijne i ideologiczne jest raczej moim zdaniem traktowane na świecie dość narzędziowo.
Zasadniczo większość rewolucji wspieranych (też dla zbicia kapitału) jest jakąś ideą dania więcej władzy, wolności kulturowej i środków tym, którzy ich nie mają i są jakoś ciemiężeni. Finalnie mają to wszystko ci, którzy mieli i skumulowali też odpowiednie perspektywy, wiedzę, kontakty i władzę. Czy to poprzez: kolonializm, niewolnictwo, ograbienie innych krajów, spekulację, fałszowanie pieniędzy, zdradę itd.
Celowo nie wspominam ciężkiej pracy, pomysłowości bo to w tej chwili w takim otoczeniu i współczesnej historii może brzmieć tylko jak slogan i propaganda ("weź kredyt", "załóż firmę" i casus Optimusa). Jak da się łatwo dowieść nasz wynalazczy dorobek z uczelni i startupów to wyłącznie tanie żerowisko dla korporacji i kapitału.
Ciekawie się analizuje prawidła geopolityki, hardware i software, zwłaszcza w okresie tak gwałtownych i fundamentalnych zmian. Czy jednak siedząc na takiej małej łódeczce bujanej i zalewanej każdą nawet małą falą, nie budzi się w Was jakiś taki sprzeciw, albo poczucie bezradności? Czy nielogiczne z pkt. widzenia rozsądku decyzje USA czy Polski podejmowane w imię interesów nie biorących się z rozsądku, tylko zwykłego cwaniactwa i mocy kapitału nie psują nam tej dyscypliny? Czy nie mamy takiej sytuacji czasem, że ktoś w multiplayer wpisał sobie godmode i gra ma niewielki sens?
Stępić swoje ambicje i żyć w pokomunistycznym rozdwojeniu myśli tj. udawać, że państwo działa i żyć jak się da? Co zrobić: Dołączyć do jakiejś utopijnej mniejszości i walczyć w przegranej sprawie licząc na sprawiedliwość "po drugiej stronie"?
Dołączyć się do jakiejś silnej frakcji i porzucić własny rozum i możliwość badania rzeczywistości takiej jaka jest i dawania jej świadectwa?
Czy jest jakaś inna droga do normalności?
Dziękuje za rady!
2018-11-27, 12:02
facebook
https://www.facebook.com/narodowyinstytutstudiowstrategicznych/photos/a.1538312763127516/2039503686341752/?type=3
2018-11-19, 22:21
facebook
https://youtu.be/6lyXr5XMeUw
2018-11-18, 00:11
facebook
https://www.facebook.com/JacekWilkPL/videos/320322768789100/
2018-11-17, 23:16
facebook
Czy rodzina Rothschild chce położyć Polski rząd?

W stenogramach #KNFGate pan "LC" wyciąga nie lada asa z rękawa, ba niemal jokera!
Otóż wspomniał, że dość przekonywująca osoba tj. Ronald Lauder (filantrop, miliarder i znajomy Netanjahu) poprosił OSOBIŚCIE by wstąpił on do rady fundacji Auschwitz-Birkenau. To taka fundacja z "kapitałem żelaznym" wynoszącym 120 mln euro działająca z odsetek. Jak można domniemać odpowiedzialna m.in. za dbanie o muzeum Auchwitz. To jedna z instytucja wpływu Izreaela i miejsce spotkań dla tych darczyńców z całego świata.
Czy poprzez finansowy udział w działaniu takiej instytucji można zyskać coś poza spokojnym s(z)umieniem? nie wiem. W każdym bądź razie LC uznał za istotne by wspomnieć prezesowi KNF Markowi Chrzanowskiemu, że jest w tym łożeniu na nią prymusem.
Jakby nie wystarczyło to do Pokera Królewskiego postanowił dołożyć znajomość z Christine Lagard prezeską IMF (International Monetary Fund), oraz innym znajomym bliskim znajomym Nathanielem Rotschildem. Z którym notabene jak wyznał bardzo chciał mieć wspólny bank, a niestety nie udało się. Natomiast z prezesem już banku Rothschildów Jackiem Chwedorukiem znają się od poczatków jego kariery i zasiadał on w radzie EFLu, czy później Lucas Banku. Oczywiście ta bogata rodzina w Polsce miała niejedną "mackę". Można choćby wspomnieć Banque Privée Edmond de Rothschild Europe, który otwierał swój oddział w Polsce w 2006 roku. Jego przedstawiciele mieli swój udział w tworzeniu rozmaitych wehikułów inwestycyjnych. Krzyżując się co rusz personalnie z pracownikami BRE Banku i wszelkich innych instytucji odpowiedzialnych za realizowanie koncepcji prywatyzacji ukutej w fundacji CASE. Warto wspomnieć też działalność doradczą banku Rothschild Polska S.A, bez której nie odbyła się jak na razie w Polsce żadna większa akcja prywatyzacyjna naszego majątku (
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rothschildowie-rzadza-polska-doradzaja-msz-wykupuja-polski-spolki-i-przejmuja-gazociagi-2015-08) Czy zatem w tej bliskiej przyjaźni kryje się klucz do zrozumienia sytuacji "napięcia" KNF, polskim rządem, a imperium pana Czarneckiego?
Czy jest to może przejaw tzw. "antysemityzmu" skrytego w polskim sejmie i instytucjach państwowyc, na którego przejawy uczulone jest instrumentarium lobbingowe?
Warto przypomnieć, że to właśnie 9 miesięcy temu donator fundacji gdzie łoży Leszek w imieniu WJC i Muzeum Holokaustu "żądał" przeprosin od premiera polski Mateusza Morawieckiego. Trzy miesiące później powstało nagranie w siedzibie KNF.
Tak więc w co gra Leszek Czarnecki i jego przyjaciele z rodziny Rothschild z którymi blisko współpracuje nie wiem, ale scenariuszy jest przynajmniej kilka. Pierwszy jaki się nasuwa od razu to jest: zarobić/zabrać/zrobić pieniądze. Oczywiście bardzo duże pieniądze. Więc w grę może wchodzić np. podburzenie do "runu" na banki, kręcenie "wpadek" przez "pomocników", spadnięcie ich akcji i wykupienie ich (zanim zrobiłby to np. polski rząd). Raz już LC wykonał taką sztuczkę, ujawniając swoje papiery w UB, więc teraz może to samo tylko na większą skalę.
Inna opcja działania to udrzyć w Polski rząd razem z wygłodniałą sukcesów opozycją. Giertychami, itd. Dajmy na t:o znajdując faktycznie wpływ skrytych antysemitów w "dobrej zmianie" (to chyba mało możliwe), w podłym i bezpodstawnym ataku na biednego (co to jest 2 MLD w tych kręgach) polskiego finansistę, męża stanu i patriotę Leszka Czarneckiego!
Bardziej prawdopodobne jest jednak rozwinięcie narracji o zagrożeniu BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) w przypadku bankructwa Getinu (przy okazji jeszcze paru przypadkowych lub nie instytucji).
Rezultatem byłoby zapewnie wymuszenie na nas (nasze emerytury, przyszłość dzieci itd.) dofinansowania żywą gotówką wszystkich strat jakie powstaną w wyniku utraty wiarygodności LC. Zapomnienie o GetBacku i machlojach ze sprzedażą jego akcji przez Idea, podbijania akcji własnych spółek udzielając na nich kredytu swoim klientom? w cenie.
Niezła kombinacja alpejska co ? ;)
Inna para kaloszy, to koncepcja, że zarówno Pan Chrzanowski jak i PMM i Leszek i Rothschild spółka grają w jednej drużynie. Patrząc jak śmiało nasz PMM puszy się na salonach europejskich w sytuacji zachwiania się rychłego stabilności systemu finansowego każe brać pod uwagę i taką możliwość.
Jedno jest pewne. Ostrzą się ostrza. Owce będą strzyżone po raz enty.
Rozwiązanie:
https://www.youtube.com/watch?v=gMPRwSK8AV0&t=89m50s
Linki do źródeł:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Lauder
http://wyborcza.pl/7,75399,23083634,swiatowy-kongres-zydow-pisze-list-otwarty-do-polakow-kryzys.html
https://wolnosc24.pl/2018/11/13/najlepsze-fragmenty-rozmow-czarneckiego-z-szefem-knf-ja-nie-jestem-zydem-jestem-najwiekszym-donorem-fundacji-auschwitz-james-rothschild-to-byl-moj-wspolnik/
https://www.parkiet.com/artykul/323947.html
http://niewygodne.info.pl/artykul9/04622-Bankier-zadal-bolesny-cios-Dobrej-Zmianie.htm
2018-11-17, 22:28
facebook
Podpisaliśmy deklaracje i rekomendacje o współpracy dotyczącej rozwojowi #smartcity w krajach grupy V4.
2018-11-15, 18:51
facebook
Błąd Systemu Cz. I
2018-11-13, 20:41
facebook
Jak wychodząc od koncepcji #seriousgamingu i technologii #blockchain stworzyć nowe państwo w internecie? Czy można zarządzać rozwojem kraju i poszczególnych miast z wykorzystaniem platform 3d włączających obywateli w proces planowania i decydowania o rozwoju regionalnym?
Opowiadam o założeniach nowego systemu operacyjnego #neOS.
2018-10-31, 11:52
facebook
Jak wychodząc od koncepcji #seriousgamingu i technologii #blockchain stworzyć nowe państwo w internecie? Czy można zarządzać rozwojem kraju i poszczególnych miast z wykorzystaniem platform 3d włączających obywateli w proces planowania i decydowania o rozwoju regionalnym?
U Marcin Rola opowiadam o założeniach nowego systemu operacyjnego #neOS.
2018-10-31, 11:42
facebook
https://buff.ly/2S12IWb
2018-10-29, 09:36
facebook
https://youtu.be/Ig407DKmCog
2018-10-26, 07:59
facebook
Czy Polska przegrała?
2018-10-23, 01:09
facebook
Długo oczekiwany magazyn poświęcony w całości rozwiązaniom Smart City w Europie w tym numerze zebrałem sylwetki: #lublin #lodz #warszawa
Miło mi też ogłosić, że zostałem głównym edytorem magazynu na Polskę obok kolegów z Czech i Słowacji. https://issuu.com/cityone/docs/city-one_en_09-18_s
2018-10-17, 13:01
facebook
Debata prezydencka na ulicach. Spółki @agora_wydawnictwo dowolnie kształtują kto jest kandydatem wartym rozmowy, a kto nie. Niebezpieczne przywiązanie zagranicznych mediów do urzędów we Wrocławiu zasługuje na uwagę! Debatę @jarekboguslawski i Mieczysław Maj odwiedził Marszałek Senior @wiskornelamorawieckiego
#wyborysamorządowe #wybory2018 #wroclawrozmawia #wroclawrozmawianaulicy #wrocław #debatawroclaw #debatakandydatównaprezydenta
2018-10-17, 09:53
facebook
https://www.facebook.com/mateuszjarosiewiczII/videos/278118389490484/
2018-10-16, 23:59
facebook
Reportaż z ostatniego tygodnia
#SmartCitiesPolska Smart Dubai Dubai Internet City (DIC) Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH #SmartCity
2018-09-28, 23:08
facebook
Z Ekspertem i Doradcom Sejmowych Komisji Śledczych: d/s Prywatyzacji PZU oraz Komisji do spraw prywatyzacji banków oraz autorem licznych publikacji. Rozmawiamy oczywiście o miejskich bankach i dużych pieniądzach.
2018-09-28, 12:49
facebook
https://www.facebook.com/mateuszjarosiewiczII/photos/a.423727587642987/2326592607356466/?type=3
2018-09-28, 12:36
facebook
Kandydat na prezydenta Łódź Rafał Górski i Piotr Jankowski zaprezentowali wczoraj założenia reformy finansów miejskich miasta #Łódź opracowane przez ekspertow #NISS
Nie pozostaje nic innego jak iść tym śladem #Wroclaw2023 i wspierać takie programy. Technologia #blockchain #FinTech i ewolucja głosuje na ten komitet!
#Kukiz15 Łódź Jest Nasza Narodowy Instytut Studiów Strategicznych Piotr Jankowski #bankmiejski #ludzkipieniadz
2018-09-28, 10:24
facebook
Wspieram kolejnych polityków
2018-09-25, 23:27
facebook
Wczoraj w Sofitel Warsaw Victoria miało miejsce wyjątkowe spotkanie Pierwsza wizyta studyjna Dubai Internet City w Polsce. Wizyta Dubai Internet City (DIC) jest kolejnym, istotnym elementem otwierania się Polski na świat. Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH wspiera polskie firmy w ekspansji i inwestycjach na świecie, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Podczas spotkania miało miejsce omówienie elementów wizji Dzielnica Przyszłość Patryk Jaki z jednym z dyrektorów specjalnej strefy ekonomicznej. Odbyło się także wiele rozmów b2b, a także była to okazja do dowiedzenia się więcej o specyfice kulturowej i biznesowej Dubaju.
Udzieliłem także wypowiedzi do polskich mediów nt. działalności Smart Cities Polska i akcji wspierania samorządów we wdrażaniu #SmartCity, a także moim postrzeganiu roli omawianej inwestycji.
#doprzyszlosci #takepartinthehistory #smartcitiespolska
#dubaiinternetcity #dic #smartcities #sztucznainteligencja #polskiszejk #postawnaszejka
2018-09-25, 23:26
facebook
Spotkanie polskich przedsiębiorców z przedstawicielami @dubaiinternetcity organizowane przez biuro #PAIH.
Rozwój Dubaju w sektorach #industry40 #software #blockchain #iot #govtech #ai #5g #smartcity #medtech #edutech #solarenergy #spaceindustry @dubai_egov @smartdubai
To ogromne szanse dla polskich firm i startupów na współpracę z rządem #uea. Nasze polskie biuro oferuje komfortowe warunki #coworking dla zespołów do 10 osób max. sale na spotkania w prestiżowej lokalizacji i wsparcie finansowe na międzynarodowa ekspansję #Polecam
@dubaimediaoffice #smartdubai #SmartCityPolska #PolskiSzejk
2018-09-24, 10:22
facebook
W Radio Wrocław rozmawiamy o przyszłości #SmartCity we Wrocławiu i potencjalnych nowych rozwiązaniach, które pomogą oszczędzić dziesiątki milionów złotych. #SmartCity #Wrocław #SmartCityWrocław Smart City / Inteligentne miasto
2018-09-15, 18:27
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies